Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Fakulta multimediálních komunikací

V roce 1997 byl ve Zlíně založen Institut reklamní tvorby a marketingových komunikací. Navázal na představy podnikatele Tomáše Bati, jehož obuvnická firma "Baťa" se v tomto městě již v první polovině dvacátého století soustředila na vztah designu a reklamy. Hlavním úkolem Institutu bylo vzdělávat odborníky pro reklamní a komunikační agentury, stejně jako pro reklamní a PR oddělení výrobních a obchodních společností, ziskových a neziskových organizací, nebo z oblasti veřejné správy, kultury, umění a sportu.

V roce 2002 se Institut reklamní tvorby a marketingových komunikací změnil na Fakultu multimediálních komunikací (FMK) a stal se tak třetí fakultou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Těžištěm výuky jsou následující obory: Animace a audiovizuální umění, obuvní a módní návrhářství, reklamní fotografie a grafický design, marketingová komunikace a prostorový a produktový design. Kromě toho je součástí fakulty také Kabinet teoretických studií, Ústav vizuální tvorby a komunikační agentura. Jednotlivé ateliéry disponují kvalitním vybavením a prostředky. Studenti FMK tak získávají maximální podporu ke studiu a zároveň jsou motivováni k rozvíjení vlastních nápadů a kreativních dovedností.

Fakultu nejlépe charakterizuje úspěch jejích absolventů, kteří se úspěšně prosazují v různých oblastech: v komunikačních a reklamních agenturách, filmových a animačních ateliérech, televizních společnostech, v grafickém a průmyslovém designu, v obuvním a módním návrhářství, v reklamní fotografii a 3D designu. V roce 2011 byl jeden ze studentských návrhů, koncept traktoru, dokonce oceněn cenou Red Dot Design Award.

kontakt
Tomas Bata University in Zlín
Faculty of Multimedia Communications

Štefánikova 2431
760 01 Zlín
Česká republika

web: www.fmk.utb.cz

objekty der Fakultät für multimediale Kommunikation der Tomas Bata Universität in Zlin

Anna Černohorská

Kristina Zemanova

Vlastimila Máchalová

Katerina Bicakova

Martin Mikeš

Katerina Mikešová

Katerina Mikešová

Bernard Mikoška

Petr Stanicky

Tereza Anderlova

Anna Minxová

Helena Tapajnova